Projekt Henčlov

Rok 2020 nebyl sportu nakloněn. Opatření proti šíření viru Covid-19 zasáhly nejen veškerou sportovní činnost, ale uzavřely se i školy a tělocvičny. Sportovní kluby musely přerušit tréninkovou činnost. V létě sluneční paprsky rozhořčení utnuly, chvíli se blýskalo na lepší časy, a tak v Henčlově (vesničce u města Přerova) místní nezaváhali a pustili se do opravy tamní malé a útulné tělocvičny. Během září a začátkem října jsme Henčlov  s Nadačním fondem Český volejbal navštívili. Je to pátý projekt Nadačního fondu. Vedoucí TJ Sokola Henčlov Martin Hánečka se o opětovném rozběhnutí sportovních aktivit rozpovídal v nadcházejícím videu.

Volejbal měl v Henčlově dlouholetou tradici, jenž vymizela a o které dnes už ví jen málokdo. Na čtyřech kurtech se tenkrát hrávaly vyhlášené antukové turnaje a milovníci volejbalu se sjížděli z nedalekého Přerova, Bochoře, Oseka, Troubek či Olomouce.  Velké popularitě se těšil turnaj neregistrovaných, který přilákal hlavně rodinné týmy.

Dnes pozvedá prapor místního Sokola henčlovský Martin Háhečka (43 let). Profesionální hasič obnovil kroužek sportovní všestrannosti, kde se bude pravidelně věnovat i volejbalu. Při naší návštěvě se tělocvična v Henčlově právě uklízela. Sobotní dobrovolná  „brigáda“ byla v plném proudu. Předělávaly se šatny i velká  skříň na nářadí, kde volejbalový balon chyběl.  A právě tam našly své místo míče na minivolejbal, volejbal i plážový volejbal věnované Nadačním fondem Český volejbal. Teď už bude celkem 10 míčů henčlovským dětem plně k dispozici a pevně věříme, že i v době sportu nepřející, přinesou radost a pomohou obnovení tradice volejbalu v Henčlově.

„Chtěl bych moc poděkovat Nadačnímu fondu Český volejbal za 10 míčů, které využijeme v našem kroužku volejbalu, ale také při všesportovní přípravě, kterou tady v Henčlově rozbíháme. Momentálně opravujeme tělocvičnu i venkovní kurty. Nově jsme z dotací od Olomouckého kraje opravili šatny a střechu. Také venkovní kurty upravujeme. Čeká nás ještě hodně práce. Scházíme se v sobotu na dobrovolných brigádách, ale uvidíme, co nám coronavirová doba dovolí, říká vedoucí  cvičitel TJ Sokola v Henčlově Martin Hánečka.