Projekt Plzeň

Začátkem května roku 2021 navštívil Nadační fond Český volejbal se svojí předsedkyní Ing. Blankou Popelkovou malou vesničku jménem Lhota, která se nachází blízko krajského města Plzeň, aby nově vzniklému dívčímu volejbalovému oddílu předali 10 volejbalových míčů pro tréninkovou činnost.

Společně s nadačním fondem přijal pozvání i předseda Plzeňského krajského volejbalového svazu Pavel ZEMAN, který slavnostně pronesl pár úvodních slov k volejbalovému dění v Plzeňském kraji.

Děvčata ve Lhotě pravidelně trénují pod vedením zkušené trenérky Ivety Martínkové. „Lhota sice žije fotbalem, ale pro naše děvčata je zde nejlepší sportovní variantou volejbal, proto jsme před dvěma lety začali s trénováním dívek. Vše vzniklo za velké podpory naší starostky Zdeňky Hloučarové. Začínali jsme opravdu jen s pár míči a zahájili tréninky šestkového volejbalu. Díky TJ SOKOL Lhota můžeme trénovat v nové tělocvičně, a to i v zimě. Jinak naše tréninky probíhaly díky aktuální covidové situaci převážně venku na čerstvém vzduchu, kdy jsme využívali venkovní hřiště hned u haly. Díky podpoře deseti míčů z Nadačního fondu Český volejbal můžeme zapojit do tréninků více dětí a rozjet další tréninky barevného minivolejbalu. Za to Nadačnímu fondu Český volejbal moc děkujeme, říká při předávání míčů hlavní trenérka Iveta Martínková.

Květnového předávání míčů Nadačním fondem Český volejbal se také účastnila osobnost krajského volejbalového svazu. Předseda Pavel Zeman nový plzeňský oddíl velmi podporuje a zdůraznil, že kraj se společně domluvil na podpoře právě tohoto nového dívčího oddílu Ivety Martínkové.

„Jsem rád, že Nadační fond Český volejbal pomáhá našim klubům v Plzeňském kraji,“ poděkoval také bývalý reprezentant David Konečný, který se nyní věnuje trénovaní dívek v Lokomotivě Plzeň.