Projekt 100 let TJ Sokol Troubky

Nadační fond Český volejbal obdaroval TJ Sokol Troubky při příležitosti stého výročí TJ. V roce 1919 byla založena jako Tělocvičná jednota Sokol Troubky, ale od roku 1948 nese název Tělovýchovná jednota Sokol Troubky. V roce 1991 byla TJ Sokol Troubky zaregistrována jako samostatný právní subjekt jejíž posláním je organizovat sportovní činnost.

V současné době má TJ SOKOL oddíly: ASPV (Asociace sportu pro všechny), Volejbalu, Ledního hokeje, Jezdectví.

K tomuto velkolepému výročí pořádali členové TJ ve Sportovní hale volejbalový turnaj smíšených družstev, který navštívil i slavný rodák Josef Smolka, který se 22. března 1939 v Troubkách narodil a ve své sbírce má tři nejcennější medaile (zlatá z MS, stříbrná z ME a bronzová z OH). Československý reprezentant je členem bronzového týmu na Letních olympijských hrách 1968 v Mexiku. Je také mistrem světa z roku 1966 a vicemistrem Evropy (1967).

Druhým slavným rodákem je volejbalový reprezentant Lukáš Ticháček (37). Vítěz Ligy mistrů a trojnásobný mistr Polska  posílil českou extraligu a má ambice vrátit Karlovarsko na medailové příčky. Lukáš Ticháček se kromě tří titulů v jedné z nejprestižnějších klubových soutěží planety stal dvakrát šampionem v české extralize a pětkrát dovedl německý Friedrichshafen k bundesligovému titulu.

Volejbalová vesnice, která byla známá antukovým turnajem “Pohár Hané,” měla dříve několik registrovaných soutěží ( žáci, dorost, muži, ženy). Ta doba je ale bohužel dávno pryč. Registrovaná soutěž ČVS se v Troubkách už nehraje. Ale volejbal v této hanácké vesnici stále žije.

Každý pátek se schází ve Sportovní hale přes dvacet volejbalistů, převážně amatérů, kteří pravidelně trénují a každé Vánoce se účastní turnaje v nedalekém Tovačově.

Právě tento spolek amatérů byl vybrán Nadačním fondem Český volejbal, aby obdržel 10 volejbalových míčů pro pravidelné trénování. Parta s volejbalovým srdíčkem společně se svými dětmi bude mít příští víkend soustředění v lázeňském městečku Velké Losiny, kde budou vlastní míče potřebovat.

nadační fond český volejbal 100 let troubky