Světová volejbalová show 2019 podpořila nadační fond

Zcela unikátní konference, která nemá ve světě obdoby, se již podruhé uskutečnila v České republice a opět na akademické půdě. Loni se konala v nové hale Jihočeské univerzity, letos kvůli velkému zájmu trenérů z Polska v prostorách sportovní haly VŠB Ostrava. I tentokrát ji navštívilo přes 200 trenérů z celého světa a z celkového zisku z této akce věnuje společnost VolleyCountry 10% Nadačnímu fondu Český volejbal.

Světová volejbalová trenérská show 2019 nabídla nejuznávanější lektory. Na konferenci vystoupila trenérská esa – jmenovitě Massimo Barbolini (čerstvý vítěz Ligy mistryň), Marian Jelínek (mentor a bývalý kouč Jaromíra Jágra) a Javier Weber (kouč z Argentiny, odborník na mládežnický volejbal), kteří představili v zaplněné sportovní hale VŠB své názory a dlouholeté zkušenosti.

Hlavní organizátor, společnost VolleyCountry, nově navázala spolupráci s projektem SportMentor. Ten se zaměřuje na vzdělávání rodičů, trenérů a dalších lidí pohybujících se kolem vedení dětí v oblasti sportu. Přednášky Mariana Jelínka na Světové trenérské volejbalové show byly prvním významným krokem k dlouhodobé spolupráci. Partnerem byl také největší polský server Siatka.org.

Lektoři Světové trenérské show 2019 v Ostravě

Massimo Barbolini je italský volejbalový trenér – jeden z nejúspěšnějších volejbalových trenérů žen na světě. Vyhrál s itálskou reprezentací dvakrát mistrovství Evropy (2007 a 2009). V roce 2007 a 2011 zvítězil ve Světovém poháru. Třikrát vyhrál Ligu mistrů a také Mistrovství světa klubů. Barbolini nyní vede první tým v italské ženské Sérii A1, mužstvo Novary. Během své kariéry již získal ohromujících 29 titulů v národních a mezinárodních soutěžích. V Itálii je často zván na volejbalové semináře a workshopy, kde předkládá své znalosti italským trenérům.

Marian Jelínek je uznávaný mentální kouč, bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra. Mezi jeho největší trenérské hokejové úspěchy se řadí zlatá medaile z MS v roce 2005 ve Vídni, dva mistrovské tituly s pražskou Spartou a zisk Prezidentského poháru s HC Plzeň. Individuálně spolupracuje s řadou vrcholových sportovců, například s tenistkou Karolínou Plíškovou. Své mnoholeté zkušenosti z vrcholového sportu využívá při inspirativních přednáškách pro manažery, na vysokých školách, konferencích v Čechách i v zahraničí, ale i v rámci osobního koučování. M. Jelínek je také autorem či spoluautorem devíti knih, z nichž dvě vyšly v Německu.

Javier Weber je volejbalový trenér a bývalý nahrávač Argentiny. Během své kariéry odehrál 613 zápasů za reprezentaci Argentiny (1985 – 2002). Je jedním z mála hráčů ve volejbalové historii, který hrál na pěti světových šampionátech. Je držitelem bronzové medaile ze Soulu 1988. J. Weber trénoval pět let v Brazílii, v Řecku vyhrál titul v roce 2006. V letech 2008 – 2013 byl hlavním trenérem argentinské reprezentace. Již deset let pracuje v Personal Bolivaru, nejlepším argentinském klubu, a je nejúspěšnějším trenérem v historii klubu s devíti tituly v lize a poháru.