Projekt Brtnice

Nadační fond Český volejbal uskutečnil na konci školního roku 2017/18 další projekt. Navštívil Základní školu v Brtnici na Vysočině, které daroval volejbalové míče a DVD k výuce minivolejbalu.

Chtěla bych za naši školu poděkovat nadačnímu fondu Český volejbal za míče, které jsme dostali. Budou využity nejen při minivolejbale ve školním kroužku, ale využijeme je také při hodinách tělesné výchovy. Moc děkujeme,“ uvedla při návštěvě ředitelka ZŠ Brtnice Mgr. Blanka Čerklová.

Základní škola v Brtnici se věnuje volejbalu od roku 2012. Školu aktuálně navštěvuje 260 dětí z Brtnice i přilehlých vesnic. Kroužek volejbalu je součástí výuky na této škole a vede ho Mgr. Marcela Pešová.

„Jsem velmi rád, že podporujeme tuto činnost na vesnici právě proto, protože je to jedna z mála činnosti, která se na vesnici dá hrát v zimě i v létě. Je to velmi důležité z toho důvodu, abychom volejbal dostali do většího podvědomí právě těch dětí ve věku od první do šesté třídy,“ dodává sekretář krajského volejbalového svazu na Vysočině Ing. Zdeněk Meitner.